הצהרת נגישות

אנו משקיעים רבות בהנגשת אתר האינטרנט שלנו ורואים חשיבות עליונה במתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו, לרבות לאנשים בעלי מוגבלויות.
אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו עבור אנשים עם מוגבלות. אתר נגיש משפר את הנוחות וקלות השימוש בו לאנשים עם מוגבלות.

הנגשת אתרי אינטרנט מסייעת לאוכלוסיה הבאה:

אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.

אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.

אנשים עם לקות שמיעה הזקוקים לכתוביות בזמן צפייה בסרט וידאו.

אנשים עם קשיים נוספים כגון: קשיי קריאה, בעלי בעיות הבנה, לקויי למידה ועוד.

אין ספק כי צריכת המידע מרשת האינטרנט הולכת וגוברת בקצב מדהים בכל רובד בחיינו. אתר אינטרנט נגיש יסייע בגלישה ובצריכת מידע ושירותים לאנשים עם מוגבלויות כמו גם לקהלי מטרה נוספים.

אנו משתמשים באתר זה ברכיב עזר (יישומון גרפי) להנגשת אתרים ומיועד לסייע בהנגשת אתר האינטרנט בהתאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע”ג-2013 ולתקן W3C’s Web Content Accessibility Guidelines 2.0, level AA.

להלן תיאור חלק מהפעולות שבוצעו במסגרת הנגשת האתר:​

תפריט נגישות – בתחילת כל עמוד תמצאו תפריט נגישות המאפשר לכם:

– ניווט בעזרת המקלדת.
– תצוגת מונוכרום (ש/ל).
– קונטרס/ניגודיות כהה.
– קונטרס/ניגודיות בהירה.
– הגדלת או הקטנת גופן.
– גופן קריא.
– הגדלת או הקטנת מסך.
– הדגשת קישורים וכותרות.
– טקסטים חלופיים לתמונות.
– ישירות לתוכן העמוד, לתפריט הראשי ולחיפוש, באמצעות שימוש במקלדת.

כל הפעולות באתר ניתנות לביצוע באמצעות מקלדת באופן הבא:​

למעבר בין קישורים: לחיצה על מקש Tab מעבירה לקישור הבא ולחיצה על מקש Enter מפעילה את הקישור. לחיצה על Shift-Tab מעבירה לקישור הקודם.

להגדלה או הקטנת מסך: לחיצה על מקש Ctrl ועל מקש + מגדילה את גודל תצוגת המסך, לחיצה על מקש Ctrl ועל מקש – מקטינה את גודל תצוגת המסך.

פירוט הסדרי הנגישות הפיזיים של המתפרה:
– תא שירותי נכים.
– 2 חניות נכים.
– כניסה מונגשת.

סייגים לנגישות ופניות בנושא נגישות:

האתר הינו אתר דינמי הכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. ייתכן מצב בו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים יכללו רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה מלאה ותידרש התערבות בקוד האתר.

אנו ממשיכים להשקיע מאמצים רבים בהנגשת האתר. יחד אם זאת, יתכן כי ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים. אם נתקלתם בבעיה או שיש לכם הערה או שאלה, נשמח אם תכתבו לנו בכדי שנתקן את הנדרש בהקדם האפשרי. כמו כן, ייתכן והאתר מציג תוכן גם מאתרים אחרים שטרם הונגשו ואיננו יכולים להיות אחראים לתוכן צד ג’, אך נשמח לקבל הערותיכם ולפנות לצדדים שלישיים ולהסב תשומת ליבם לנושא.

פניות בנושא נגישות, שאלות או הבהרות והצעות נוספות תוכלו להפנות אלינו באמצעות דף יצירת הקשר באתרנו או בדואר אלקטרוני info@hamatpera.co.il או לכתובת הדואר: רחוב הסנונית 4 מבשרת ציון 9078904 או בטלפון: 052-3777250 לאיתמר אשל רכז הנגישות במתפרה.

הצהרת הנגישות נכונה לתאריך: 20/11/2023

באפשרותך לצפות בהנחיות להנגשת אתרי אינטרנט 2.0:

להנחיות להנגשת אתרי אינטרנט בעברית
להנחיות להנגשת אתרי אינטרנט באנגלית